ثبت ۲۴۰ ایده در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون

بیش از ۲۴۰ ایده از ۲۸ استان کشور در سامانه چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثبت شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ایده‌های رسیده به دبیرخانه رویداد ملی ایده‌آزاد در سه دسته «عروسک»، «اسباب‌بازی» و «بازی رومیزی» ثبت شده‌ است؛ که در این بین بیش از ۵۵ ایده عروسک، ۱۰۵ ایده بازی رومیزی و ۸۰ ایده اسباب‌بازی به چشم می‌خورد.
استان‌های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب بیشترین تعداد ایده را در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد ثبت کرده‌اند. ایده‌پردازان شرکت کننده در رویداد ملی ایده‌آزاد از گروه‌های سنی مختلف و با زمینه و تجربیات متنوع هستند و ۱۳ نفر از ایده‌پردازان این دوره را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.
به گفته دبیر چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد، حضور ایده‌پردازان امسال از سال گذشته بیشتر شده و این نشان از حمایت ایده‌پردازان از این رویداد است.
آیدین مهدی‌زاده‌تهرانی، از کیفیت قابل توجه ایده‌های رسیده به دبیرخانه نسبت به دوره‌های پیشین ابراز رضایت کرد و گفت: فرایند غربالگری این ایده‌ها از هفته آینده شروع خواهد شد.
او افزود: از ملاک‌های مهم انتخاب ایده‌های این دوره می‌توان به اسباب‌بازی بودن طرح ایده‌ها (غیر دیجیتالی و رایانه‌ای)، تکراری و کپی نبودن ایده و همچنین کامل بودن اطلاعات در فرم‌های ثبت شده اشاره کرد.
متن کامل خبر

نشست تخصصی «طراحی اسباب‌بازی در چهارچوب آموزشی و هیجانی»

«طراحی اسباب‌بازی در چهارچوب آموزشی و هیجانی» عنوان نشستی تخصصی است که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نشست با حضور فابیو گواریچی طراح اسباب‌بازی از کشور ایتالیا برگزار خواهد شد.
نشست «طراحی اسباب‌بازی در چهارچوب آموزشی و هیجانی» در ادامه نشست‌های تخصصی رویداد ملی اسباب‌بازی ساعت ۱۸:۳۰ ‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود.
بر همین اساس در این نشست که با همکاری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان برگزار می‌شود، گواریچی درباره اهمیت چهارچوب‌های آموزشی و هیجانی در طراحی یک اسباب‌بازی موفق سخن خواهد گفت.
گواریچی؛ مخترع، طراح، علاقه‌مند به اسباب‌بازی و محصولات آموزشی و متخصص استراتژی طراحی و مدیریت است. او در سال ۲۰۱۵ پس از ۱۰ سال همکاری با شرکت‌های مطرح و همچنین موسسه‌هایی مانند دانشگاه پلی‌تکنیک میلان و بنیاد اوتیسم ترنتینو، شرکت ثبت اختراع و طراحی مستقر در میلان و متخصص خدمت به صنعت اسباب‌بازی را با نام toy تأسیس کرد.
متن کامل خبر

قول مساعد حمایت از ایده‌ی ساخت اسباب‌بازی نوجوان کانونی

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، این دیدار در راستای برنامه‌ی مشترک اداره کل کانون پرورش فکری و صمت استان گلستان جهت حمایت از ایده‌های خلاق کودکان و نوجوانان استان صورت گرفت که در پی‌آن حسین طلوعیان با حضور در شهرستان گنبدکاووس از نزدیک با ایده‌ی خلاقانه‌ی نوجوان موفق و خلاق مرکز فرهنگی هنری کانون شماره یک این شهرستان، آشنا شد.

در این دیدار دانیال نورقلی پور که با حضور طیبه جلالی مربی مسئول مرکز شماره یک کانون گنبد همراه بود، گزارشی از نحوه طراحی و ساخت ایده ماشین کنترلی خود به مدیرکل صمت ارائه کرد و موانع پیش روی تولید و کمبود قطعات مورد نیاز ساخت این اسباب بازی را شرح داد.
متن کامل خبر…

مهلت شرکت در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون تمدید شد

مهلت شرکت در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری به دلیل مشارکت و تقاضای علاقه‌مندان به حوزه طراحی اسباب‌بازی تا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با اعلام دبیرخانه چهارمین رویداد ملی ‌ایده‌آزاد اسباب‌بازی تاکنون از ۲۲ استان کشور علاقه‌مندان به حوزه طراحی اسباب‌بازی ایده‌های خود را در تارنمای این رویداد بارگذاری و ثبت‌نام کرده‌اند.
چند سالی است که رویداد ملی ایده‌آزاد از سوی اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای ایرانی در حوزه طراحی اسباب‌بازی و آموزش از سوی اساتید، برای منتخبان و ایجاد بانک اطلاعات از جوانان و علاقه‌مندان به طراحی اسباب‌بازی برگزار می‌شود.
در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت اسباب‌بازی استفاده از طرح‌های اسباب‌بازی‌های خارجی به دلیل، عدم رعایت حق نشر در این حوزه از سوی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران اسباب‌بازی است. متن کامل خبر…

The call for the Kanoon’s Fourth Ideaazad National Toy Event was published

The call for the fourth event of the “Ideaazad” was published by the General Directorate of Constructive Entertainment and Computer Games of Kanoon.

According to Kanoon General Directorate for Public Relations and International Affairs, this call was published for the gathering of designers, producers, collaborators, experts, and enthusiasts in the economic-cultural field of toys and games in the spring and summer of 2021. As reported in this news, the Ideaazad National Toy Event is a chance for constructive interaction, creating a platform for growth and dynamism of designers and ideators in the toys and games field in the country. In five steps, following the development and acceleration of the ideas and work of creative Iranian youth in the field of toys and entertainment, these ideas will be introduced to the toy manufacturers which is indeed an effective step in commercializing these ideas.
Read more