مدیر خلاقیت و نوآوری شرکت آلمانی: بازی، هسته‌ای برای حفظ اجتماع است

مایکل روگا طراح و مدیر خلاقیت و نوآوری شرکت مطرح آلمانی رونزبرگر در نشستی تخصصی که به‌صورت مجازی برگزار شد به انتقال تجارب خود در زمینه طراحی و نوآوری در عرصه بازی و اسباب‌بازی پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، روگا در ابتدای نشست، شرکت رونزبرگر و فعالیت‌های آن را معرفی کرد و سپس درباره مبحث مهم نوآوری و تأثیر آن در موفقیت برندهای شاخص جهان در عرصه بازی و اسباب‌بازی گفت‌وگو کرد.
مایکل روگا مدیر خلاقیت و نوآوری در شرکت رونزبرگر آلمان درباره تاریخچه ۱۳۰ ساله این شرکت توضیح داد و گفت سال گذشته با توجه به شرایط پاندمی کرونا فروش سرگرمی و اسباب‌بازی در بازارهای اروپا و آمریکا چندین برابر شده و این خود نشان دهنده این نکته است که انسان‌ها در زمان دشواری، مشکلات و سختی‌ها دور هم جمع می‌شوند و بازی می‌کنند. بازی در واقع یک هسته برای حفظ اجتماع انسان‌ها است.
متن کامل خبر…

مردم ایران را با تولید عروسک‌های بومی خوشحال کنید

الکساندارا تروشیانکوفسکا طراح برجسته و تولید کننده عروسک لهستانی در نشستی تخصصی که به‌صورت مجازی برگزار شد به انتقال تجارب خود در زمینه طراحی، تولید و ایجاد برند عروسک‌هایِ خود پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تروشیانکوفسکا در نشست روز دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ که به همت اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، درباره تجارب خود از زمان فارغ‌التحصیلی تا تأسیس برند شخصی خود به نام بامبک (Bambak) و چالش‌های مسیر طراحی و تولید برای ایده‌پردازان و شرکت کنندگان در نشست سخن گفت.
این طراح لهستانی تحصیلات خود را در رشته طراحی مد و لباس در لهستان به پایان رساند و بعد از فارغ‌التحصیلی برای برندهای لباس لهستانی کار می‌کرد. اما زندگی کارمندی چیزی نبود که او را راضی کند به همین دلیل با وجود داشتن فرزندادن کم سن و سال و مسئولیت‌های زندگی مشترک شروع به دوخت و دوز و طراحی و تولید عروسک‌های منحصر به فرد خود کرد.
متن کامل خبر…

مدرسان کارگاه‌های رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون معرفی شدند

مدرسان کارگاه‌های مجازی چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نشست‌های مجازی چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی با حضور صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف از جمله طراحی، تولید، تصویرسازی، بسته‌بندی و… از ۳۰ اردیبهشت تا ۳ تیر ۱۴۰۰ در حال برگزاری است.
بر اساس این خبر «آیدین مهدی‌زاده‌تهرانی» دکترای برنامه‌ریزی درسی، طراح و مدرس دانشگاه، «نصیر نوبختی» مدیر کارخانه گروه تولیدی پلی نو و مدیر شرکت هوگر گیمز، «عماد ارغند» کارشناس ارشد طراحی صنعتی، مدرس دانشگاه، طراح و توسعه‌دهنده اسباب‌بازی و «علی متین‌نژاد» کارشناس ارشد هوش مصنوعی، بنیان‌گذار مجموعه «برد برد» و طراح و توسعه‌دهنده بازی، از جمله مدرسان چهارمین رویداد ملی ایده آزاد اسباب‌بازی هستند.
متن کامل خبر …

آغاز کارگاه‌های تخصصی چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون

کارگاه‌های تخصصی چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه منتخبان مرحله اول این رویداد از روز ۳۰ اردیبهشت آغاز خواهد شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ایده‌پردازان منتخب در این مرحله به شش کارگاه آموزشی و تخصصی دعوت و بعد از گذراندن این دوره‌های آموزشی ایده‌های آن‌ها داوری می‌شود.
این کارگاه‌ها با همکاری اداره‌کل فناوری اطلاعات و تحول اداری (انفورماتیک) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در بستر آموزش‌های مجازی در فضای اسکای روم برگزار خواهد شد.
کارگاه‌های تخصصی رویداد ایده‌آزاد با هدف آموزش مفاهیم پایه و کلیدی در ایده‌پردازی، طراحی و تولید بازی و اسباب‌بازی هر پنج‌شنبه ساعت ۱۶ تا ۱۸ تشکیل می‌شود.
شرکت در این کارگاه‌های مجازی برای منتخبان مرحله اول رویداد ایده‌آزاد الزامی است و عدم شرکت یا غیبت در این جلسه‌ها به منزله انصراف ایده‌پردازان از ادامه فرایند رویداد برداشت خواهد شد.
متن کامل خبر …

اسامی ایده‌پردازان منتخب چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون اعلام شد

۱۵۴ ایده‌ی منتخب مرحله‌ اول چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ایده‌های رسیده به دبیرخانه رویداد ملی ایده‌آزاد در سه دسته «عروسک»، «اسباب‌بازی» و «بازی رومیزی» مورد بررسی و غربالگری اولیه قرار گرفت؛ از میان بیش از ۲۴۰ ایده ثبت شده در تارنمای این رویداد ۱۵۴ ایده انتخاب شد.
به گفته دبیر چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد، حضور ایده‌پردازان امسال از سال گذشته بیشتر شده و این نشان از حمایت ایده‌پردازان از این رویداد  است. همچنین امسال برای اولین بار، چندین ایده‌پرداز از کشور هندوستان ایده‌های خود را در سامانه دریافت ایده‌ها ثبت کردند.
آیدین مهدیزاده‌تهرانی، از کیفیت قابل توجه ایده‌های رسیده به دبیرخانه نسبت به دوره‌های پیشین ابراز رضایت کرد و گفت: فرایند غربالگری این ایده‌ها یک هفته زمان برد و اکنون ایده‌های منتخب در مرحله غربالگری معرفی می‌شوند.
متن کامل خبر…