ثبت ۲۴۰ ایده در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون

بیش از ۲۴۰ ایده از ۲۸ استان کشور در سامانه چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثبت شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ایده‌های رسیده به دبیرخانه رویداد ملی ایده‌آزاد در سه دسته «عروسک»، «اسباب‌بازی» و «بازی رومیزی» ثبت شده‌ است؛ که در این بین بیش از ۵۵ ایده عروسک، ۱۰۵ ایده بازی رومیزی و ۸۰ ایده اسباب‌بازی به چشم می‌خورد.
استان‌های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب بیشترین تعداد ایده را در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد ثبت کرده‌اند. ایده‌پردازان شرکت کننده در رویداد ملی ایده‌آزاد از گروه‌های سنی مختلف و با زمینه و تجربیات متنوع هستند و ۱۳ نفر از ایده‌پردازان این دوره را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.
به گفته دبیر چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد، حضور ایده‌پردازان امسال از سال گذشته بیشتر شده و این نشان از حمایت ایده‌پردازان از این رویداد است.
آیدین مهدی‌زاده‌تهرانی، از کیفیت قابل توجه ایده‌های رسیده به دبیرخانه نسبت به دوره‌های پیشین ابراز رضایت کرد و گفت: فرایند غربالگری این ایده‌ها از هفته آینده شروع خواهد شد.
او افزود: از ملاک‌های مهم انتخاب ایده‌های این دوره می‌توان به اسباب‌بازی بودن طرح ایده‌ها (غیر دیجیتالی و رایانه‌ای)، تکراری و کپی نبودن ایده و همچنین کامل بودن اطلاعات در فرم‌های ثبت شده اشاره کرد.
متن کامل خبر