استفاده از سرگرمی‌های محیطی و اتاق فرار در آموزش

یک طراح و پژوهشگر کانادایی حوزه‌ی بازی‌های محیطی با تاکید بر جنبه‌های فرهنگی و آموزشی این سرگرمی‌ها گفت که سرگرمی‌های محیطی در آینده می‌توانند بخشی از آموزش و پرورش رسمی شوند؛ اما اگر بخواهیم چنین روش‌هایی به‌صورت گسترده در تمامی مدارس و مناطق اجرا شود نیاز است تا با کم‌ترین ابزار و پیچیدگی باشد تا افرادی که در مناطق محروم تحصیل می‌کنند نیز از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «اسکات نیکلسون» در نشستی مجازی که با حضور طراحان و ایده‌پردازان چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی و علاقه‌مندان به حوزه‌ی سرگرمی برگزار شد، تاکید کرد که باید با طراحی سرگرمی‌های محیطی چه به شکل معماهای محیطی و یا اتاق‌های فرار، خانواده‌ها و نسل‌های جدید را با این امکان آشنا و از این راه، به حفظ این ارزش‌های فرهنگی و ملی کمک کرد.
اسکات نیکلسون استاد دانشگاه wilfrid laurier انتاریو در کانادا و طراح سرگرمی‌های معمایی و محیطی در این نشست بر لزوم تعهد به تاریخ و داستان‌ها تأکید کرد و افزود: زمانی که شما برای یک مکان یا محل تاریخی با پیشینه‌، طراحی می‌کنید باید به این فکر کنید که در گذشته مردم در این محل چه ویژگی‌هایی داشته‌اند و به چه فعالیت‌هایی مشغول بوده‌اند. سپس با کمک این اطلاعات ویژگی‌ها و نحوه‌ی تعامل بازیکن‌ها با محیط را طراحی کنید.
به عقیده‌ی این مدرس دانشگاه، اگر این فرایند را به درستی انجام دهیم سرگرمی محیطی که طراحی کرده‌ایم بسیار منحصربه فرد و جذاب خواهد شد.
نیکلسون در بخش دیگری از صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که در کشورهایی همچون آمریکا همچنان موضوع غالب سرگرمی‌ها و معماهای محیطی، ترس و وحشت است چراکه به این طریق کسب درآمد می‌کنند. اما این تنها موضوع ممکن برای این نوع سرگرمی‌ها نیست.
متن کامل خبر