ایده‌آزاد ‌اسباب‌بازی فرصتی برای احیای بازی و اسباب‌بازی بومی

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن حضور در چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی بر الگوبرداری از بازی‌ و اسباب‌بازی‌های بومی برای خلق و طراحی بازی‌های تلفیقی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، مهدی علی‌اکبرزاده در ابتدای سخنان خود بازی را جزو جدانشدنی زندگی خواند و به مرور روند زندگی بر مبنای بازی‌ها پرداخت و بر همین مبنا بر فرصتی تاکید داشت که کانون در اختیار علاقه‌مندان به حوزه بازی قرار داده است.
وی گفت: همه ما یک کودک درون داریم و بازی را دوست داریم. چرا که زندگی ما یک نوع بازی است. خانه، ماشین، وسایل خانه، گوشی‌ها همگی حکم اسباب‌بازی را در زندگی ما دارند و همگی به شروع و پایان این بازی‌ها فکر می‌کنیم. زندگی هم شبیه یک مسابقه است. با این نگاه است که خیلی از ما در ذهنمان بازیهایی را برای کودکان طراحی می‌کنیم و یا شاید بتوانیم این ایده‌ها را گسترش دهیم و خود به تولید بازیها دست بزنیم.
وی در همین راستا گفت: رویداد ایده‌آزاد نه تنها فرصتی برای طراحان حرفه‌ای، بلکه برای کهنسالان، نوجوانان یا هر فردی است که ایده‌ای دارد و قابلیت پروراندن آن باید فراهم شود.
متن کامل خبر