کانون، بازیگر اصلی تعلیم و تربیت در طراحی اسباب‌بازی

مسوول اجرایی رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی به نمایندگی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سمپوزیوم طراحی اسباب‌بازی و نوآوری هندوستان حضور یافت و گزارشی از فعالیت‌های این نهاد ارائه کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علی شیرکرمی با هماهنگی شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب‌بازی به عنوان نماینده این رویداد در روز سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶ تا ۱۸ (به وقت محلی) به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این رویداد و کانون در زمینه ترویج بازی و اسباب‌بازی در سمپوزیوم طراحی اسباب‌بازی و نوآوری هندوستان پرداخت.
شیرکرمی به معرفی عاملان اصلی در توسعه طراحی اسباب‌بازی ایرانی پرداخت و بر اهمیت ترویج فرهنگ بازی و اسباب‌بازی در دل جامعه و در تعامل با محیط تأکید کرد.
او توضیح داد: کانون پرورش فکری با داشتن بیش از هزار مرکز، ساختاری منحصر به فرد در دنیا دارد و به‌طور گسترده آموزش‌های فرهنگی و هنری را به کودکان در تمام نقاط کشور ارائه می‌دهد.
وی افزود: آموزش بازی و فعالیت‌های فوق برنامه نیز از این قاعده مستثنا نیستند و این فعالیت‌ها نقش کلیدی در تعلیم و تربیت طراحی بازی و اسباب‌بازی دارند.
این فعال حوزه سرگرمی همچنین به تأثیر رویداد ملی ایده‌آزاد بر ترویج فرهنگ طراحی بازیهای اصیل و ایرانی بین عموم مردم و نه‌تنها گروههای طراح و متخصص تأکید کرد.
متن کامل خبر