Smaller Default Larger

کلاس های آموزشی

 

 

به‌منظور افزایش کیفیت ارائه صاحبان ایده‌های برتر در روز رویداد، کمیته برگزاری، دوره‌های توان‌افزایی ویژه‌ای را پس از انتخاب و گزینش ایده‌های برتر برای صاحبان آنها برگزار می‌کند. این دوره‌ها در قالب کلاس‌های آموزشی با حضور استادان مجرب حوزه‌های مرتبط در چهار سرفصل ارائه خواهد شد.

دورۀ آموزشی مالکیت فکری (2 ساعت)

در این دوره طراحان، کارآفرینان و ایده‌پردازان منتخب (40 ایده) با مفاهیم پایه حقوق مالکیت فکری و ثبت ایده‌های خود آشنا می‌شوند. در این دوره به ایشان آموزش داده خواهد شد که چگونه ایده‌های خود را ثبت کنند و برای این کار به چه مراجعی می‌توانند مراجعه کنند.

در این دوره آموزشی طراحان با نحوۀ ارتباط و ثبت ایده‌ها در شورای نظارت بر اسباب بازی نیز آشنا خواهند شد.

 

دورۀ آموزشی نگارش طرح کسب‌وکار (6 ساعت)

در این دوره ایده‌پردازان با نحوۀ نگارش خلاصه طرح یک کسب و کار (BP) آشنا می‌شوند. استادان ضمن مرور مفاهیم پایه در طراحی کسب‌وکار به فراگیران آموزش خواهند داد تا بدانند مباحث مالی مربوط به جذب و بازگشت سرمایه را چگونه محاسبه کنند و چگونه ارائه کنند.

نحوۀ تدوین اهداف و راهبردهای تجاری‌سازی و نیم نگاهی به بازاریابی از مباحث این دورۀ آموزشی خواهد بود.

 

دورۀ آموزشی ارائه شفاهی (4 ساعت)

در این دورۀ آموزشی طراحان با اصول یک ارائه و سخنرانی مؤثر آشنا می‌شوند. آنچه لازم است تا ایده‌پردازان بدانند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن بیشترین تأثیر را بر مخاطبان و سرمایه‌گذاران بگذارند در این دوره به فراگیران آموزش داده خواهد شد.

دربارۀ نحوۀ تنظیم و مدیریت محتوای سخنرانی نسبت به زمانبندی رویداد نیز با طراحان گفتگو خواهد شد.

 

دورۀ آموزشی ارائه تصویری (2 ساعت)

در این دورۀ آموزشی به طراحان و ایده‌پردازان آموزش داده خواهد شد که چگونه اسلایدها و تصاویر ارائه خود را تنظیم نمایند تا بتوانند به بهترین وجه طرح خود را ارائه نموده و زوایای پنهان آنرا به حضار معرفی کنند. نحوۀ تدوین و آماده‌سازی اسلایدها، نمودارها و جدول‌هایی که لازم است تا به بهترین نحو ایده معرفی شود مباحثی است که به فراگیران آموزش داده خواهد شد.

 

در انتها توجه به نکات زیر از آیین‌نامه اجرایی رویداد ایده‌آزاد برای ایده‌پردازان ضروری است:

1-      در صورت عدم حضور صاحبان ایده در 50 درصد دوره‌­های آموزشی، ایده مورد نظر از ارائه در روز رویداد تخصصی محروم می­‌شود.

2-      کلیۀ صاحبان ایده­‌های برتر (40 ایده برتر در داوری اولیه) موظف هستند به‌طور منظم در کلاس‌های آموزشی حضور یابند.

3-    فایل ارائه اولیه صاحبان ایده باید حداکثر یک هفته به برگزاری رویداد تخصصی به دبیرخانه و کمیتۀ علمی رویداد تخصصی تحویل داده شود و پس از اعلام نظر کمیته علمی رویداد تخصصی و اصلاحات انجام شده توسط صاحب ایده، فایل نهایی حداکثر 48 ساعت قبل از برگزاری رویداد به تیم اجرایی تحویل داده شود.

4-    در انتهای دورۀ آموزش یک جلسه ارائه حضوری به‌صورت خلاصه برای کلیه گروه‌ها و طراحان گذاشته خواهد شد تا ضمن آشنایی با ایده‌ها در عمل، ده ایده منتخب توسط هیئت انتخاب برای ارائه نهایی در روز رویداد انتخاب شوند.
5-    در تمام طول کلاس‌ها و روند برگزاری به تمامی ایده‌پردازان مربی معرفی خواهد شد که از میان طراحان مجرب انتخاب شده‌اند، تا در راستای ارتقای ایده های منتخب به طرح‌های عملیاتی همراه و راهنمای ایده‌پردازان باشند.
6-    شرکت در این کلاس‌ها برای ایده‌های منتخب رایگان خواهد بود، اما عزیزانی که ایده‌هایشان در میان ایده‌های منتخب قرار نگرفته هم می‌توانند با پرداخت هزینه دوره‌ها در این کلاس‌ها شرکت کنند.